شروین وکیلی

دوره‌های آموزشی چیستا، اسطوره‌شناسی، حکمت و عرفان

جوان، بزرگسال

سطح زبان انگلیسی: کم

سایر زبان​ها: فارسی

سوابق معلم:

شروین وکیلی، دکترای جامعه‌شناسی دارد و در چند رشته‌ی دیگر از جمله زیست‌شناسی و فیزیولوژی اعصاب تحصیل کرده است. در حوزه‌هایی متنوع، از جمله تاریخ و اسطوره‌شناسی پژوهش‌‌ می‌کند و نظریاتش در قالب کتاب‌ها و مقاله‌هایی پرشمار انتشار یافته است. دستگاه نظری‌اش «زُروان» خوانده می‌شود که مدلی است سیستمی برای فهم رابطه‌ی «من شخصی» و «نهاد اجتماعی». موضوع اصلی اندیشه‌اش بازسازی تمدن ایران‌ زمین و هویت ایرانی است.

Sherwin Vakili, born in 1974, Ph.D. in Sociology and M.Sc. in Neurophysiology, is a prominent renaissance man and an author, has some influential works in various topics, including history, mythology, sociology, and has written and published several books and articles. His theoretical paradigm -called Zorvan- is a complex systems approach towards self- Society interaction. His practical concentration is on reconstructing Persian Self and Iranian Civilization

ثبت نام در کلاس‌های سه‌گانه:

این دوره‌ها در چارچوب نظریه‌ی سیستم‌های پیچیده مطرح می‌شود. بحثهای هر ماه به شکل مستقل و مجزا از سایر ماه‌ها قابل استفاده است، هرچند پیگیری مباحث در ماه‌های پیاپی برای درکی عمیق‌تر پیشنهاد می‌شود.

کلاس چیستا:

مجموعه‌ای از سرفصل‌های جداگانه‌ی مستقل در قلمرو علم-فرهنگ که هرکدام در یک ماه به پایان می‌رسد. بیشتر مباحث به تکامل زیستی، تاریخ و هنر و جامعه‌شناسی مربوط می‌شود. بحث هر ماه بر اساس پیشنهاد دانشجویان برگزیده می‌شود.

کلاس اسطوره‌شناسی ایرانی:

این دوره‌ بر شناسایی ساختار و کارکرد روایت‌های اساطیری تاکید دارد و هرچند تاکید اصلی بر اساطیر حوزه‌ی تمدن ایرانی است، اما بحث‌های مقایسه‌ای با سایر تمدن‌ها هم مطرح خواهد شد. چارچوب بحث‌ها میان‌رشته‌ایست و به زمینه‌ی تاریخی و جامعه‌شناختی ظهور و تحول روایت‌ها نیز می‌پردازیم.

کلاس عرفان صوفیانه و حکمت مغانه:

این دوره به بررسی نقاط اشتراک و تفاوت دو شاخه از اندیشه‌ی ایرانی می‌پردازد: تفکر فلسفی و عقلانی (حکمت) و ادراک شهودی و زیبایی‌شناسانه (عرفان). دعوی آن است که این دو در یک بستر کلان خردورزانه با هم اشتراک دارند و به پرسش‌هایی مشترک پاسخ می‌دهند. این زمینه‌ی مشترک در قالب سی پرسش صورتبندی شده که هر ماه به یکی از آنها می‌پردازیم.

اگر یک دوره را در دو ماه پیاپی نام‌نویسی می‌کنید، هنگام آغاز کلاس ماه بعد این موضوع را به استاد کلاس گوشزد کنید تا نامتان نوشته شود.

شماره‌ی روابط عمومی برای رفع اشکال و پاسخ به پرسشها: 09372320765


زمان هر جلسه ۴۵ دقیقه
هزینه هر جلسه دلار ۴.۸۹

بعد از پرداخت هزینه کلاس، زمان برگزاری کلاس را با معلم‌تان هماهنگ کنین.

۱ جلسه

دلار

۴.۸۹

تخفیف ۰.۰۰ دلار

۱۰ جلسه

دلار

۴۶.۹۹

تخفیف -۱.۹۱ دلار

۲۰ جلسه

دلار

۸۵.۹۹

تخفیف -۱۱.۸۱ دلار