شروین وکیلی

دوره‌های آموزشی زروان

جوان، بزرگسال

سطح زبان انگلیسی: کم

سایر زبان​ها: فارسی

سوابق معلم:

شروین وکیلی، دکترای جامعه‌شناسی دارد و در چند رشته‌ی دیگر از جمله زیست‌شناسی و فیزیولوژی اعصاب تحصیل کرده است. در حوزه‌هایی متنوع، از جمله تاریخ و اسطوره‌شناسی پژوهش‌‌ می‌کند و نظریاتش در قالب کتاب‌ها و مقاله‌هایی پرشمار انتشار یافته است. دستگاه نظری‌اش «زُروان» خوانده می‌شود که مدلی است سیستمی برای فهم رابطه‌ی «من شخصی» و «نهاد اجتماعی». موضوع اصلی اندیشه‌اش بازسازی تمدن ایران‌ زمین و هویت ایرانی است. در همین راستا کلاس‌هایی برگزار می‌کند.

مجموع کلاس‌های این دوره 24 نشست است که در زیر شرح مختصری از این کلاس‌ها را آورده‌ایم.

دوستانی که هزینه یک نشست را پرداخت کنند یک نمونه از ویدئوهای کلاس‌ها را دریافت خواهند کرد.

دوستانی که هزینه 10 نشست را پرداخت کنند یک دوره کامل از هر 2 کلاس (12 نشست) را به انتخاب خودشان دریافت خواهند کرد و دوستانی که هزینه 20 نشست را پرداخت کنند یک دوره از هر 4 کلاس (24 نشست) را دریافت خواهند کرد.

این دوره‌ها بر روی تلگرام برگزار خواهد شد.

شرح کلاس‌ها:

کلاس چیستا (نگاهی سیستمی به پرسش‌هایی بینارشته‌ای):

مجموعه‌ای از بحث‌های جدا جدا که هرکدام در یک ماه به پایان می‌رسد و موضعش هم در قلمرو علم-فرهنگ می‌گنجد، یعنی تکامل و زیست‌شناسی و تاریخ و هنر و جامعه‌شناسی. بحث هر ماه را بر اساس پیشنهاد دانشجویان برخواهیم گزید.

کلاس زُروان (توانمندسازی فردی و سازمانی):

زُروان نظریه‌ایست روان-جامعه‌شناسانه در چارچوب نگرش سیستم‌های پیچیده، که پرسش مرکزی‌اش عبارت است از چیستی «من»، چگونگی اتصال «من» به «نهادهای اجتماعی» و چراییِ رفتارهای «من».

کارگاه زُروان طرحی است برای به کار انداختن این نظریه در زندگی روزانه و ایجاد فضایی برای گپ‌و‌گفت درباره‌ی شیوه‌های بیشینه کردن شادمانی، نیرومندی، تندرستی و هدفمندی؛ یعنی توانمندسازی من و نیرومند کردن سازمان.

زُروان امکانی است برای حضور در جمعی از یاران که جستجوی آنچه که می‌خواهند باشند را، و چگونگی تغییر دادن خود در آن راستا را تمرین می‌کنند.

کلاس اسطوره‌شناسی ایرانی:

دوره‌ی اسطوره‌شناسی در مه واقع ادامه‌ی دوره‌ی «تاریخ منِ پارسی» است که بنا به درخواست دانشجویان این دوره بر محور اساطیر تمرکز یافته است. در این کلاسها در عینِ تاکید بر اساطیر حوزه‌ی تمدن ایرانی، بحث‌های مقایسه‌ای هم مطرح خواهدشد و به اسطوره‌های تمدن‌های دیگر نیز خواهیم پرداخت. چارچوب بحث‌ها سیستمی و میان‌رشته‌ایست و از این زاویه هم به ساختار و محتوای اساطیر می‌پردازیم و هم به سیر تکامل‌شان و چگونگی اندرکنش‌شان، و همچنین زمینه‌ی تاریخی و جامعه‌شناختی ظهور و تحول‌شان.

کلاس عرفان صوفیانه و حکمت مغانه:

دوره‌ی حکمت مغانه و عرفان صوفیانه به بررسی نقاط اشتراک و تفاوت دو شاخه از اندیشه‌ی ایرانی می‌پردازد: تفکر فلسفی و عقلانی (حکمت) و ادراک شهودی و زیبایی‌شناسانه (عرفان). دعوی آن است که این دو در یک بستر کلان خردورزانه با هم اشتراک دارند و به پرسشهایی مشترک پاسخ می‌دهند. این زمینه‌ی مشترک در قالب 30 پرسش صورتبندی شده که در هر ماه به یکی از آنها خواهیم پرداخت.

تحصیلات و مدارک:

کارشناسی زیست شناسی جانوری، دانشکده‌ی علوم دانشگاه تهران.

کارشناسی ارشد زیست شناسی جانوری (گرایش فیزیولوژی اعصاب)، دانشکده‌ی علوم دانشگاه تهران.

کارشناسی ارشد جامعه‌شناسی، دانشکده‌ی علوم اجتماعی دانشگاه تهران.

دکترای جامعه شناسی، دانشکده‌ی علوم اجتماعی دانشگاه علامه طباطبایی.

Sherwin Vakili, born in 1974, Ph.D. in Sociology and M.Sc. in Neurophysiology, is a prominent renaissance man and an author, has some influential works in various topics, including history, mythology, sociology, and has written and published several books and articles. His theoretical paradigm -called Zorvan- is a complex systems approach towards self- Society interaction. His practical concentration is on reconstructing Persian Self and Iranian Civilization.


زمان هر جلسه ۴۵ دقیقه
هزینه هر جلسه دلار ۲.۹۹

بعد از پرداخت هزینه کلاس، زمان برگزاری کلاس را با معلم‌تان هماهنگ کنین.

۱ جلسه

دلار

۲.۹۹

تخفیف ۰.۰۰ دلار

۱۰ جلسه

دلار

۲۸.۶۹

تخفیف -۱.۲۱ دلار

۲۰ جلسه

دلار

۵۴.۹۹

تخفیف -۴.۸۱ دلار